New York City

Empire state building

3. ledna v pondělí v 6 ráno jsme vyrazili do NEW YORKU, byli s námi i moji rodiče, ti za námi do Ameriky doletěli už před vánoci, na to se můžete těšit v dalším článku. Jako první jsme šli na Empire state building! Bydleli jsme jen 2 bloky od tamtud. Všude po nás chtěli očkování + roušky, bylo to šílené, jelikož na Floridě nic takového už minimálně rok řešit nemusíte. Tak jsme ukázali pasy, očkování a šli jsme dovnitř. Pán nás poslal do jednoho z x výtahů a jeli jsme. Asi tak za 10 sekund jsme byli v 80. patře. Nádherný výhled! Tam jsme chvilku pobyli, a pak jsme vyrazili do 86. patra. Jedním slovem NÁDHERA! ESB byla postavená v roce 1931 a po více než 40 byla nejvyšší budovou světa. V roce 1972 ji překonala věž Světového obchodního centra. ESB je neodmyslitelnou součástí NYC, podobně jako Eiffelovka v Paříži.

Rockefeller center

Další den v úterý jsme vyrazili do Rockefellerova centra. Byli jsme tam ráno, podle mě by to v noci bylo o dost hezčí, ale i tak to byla nádhera. Šli jsme tam hlavně kvůli Kevinovi ze Sám doma (co si budem:D). Hlavně jsme byli nadšení, že tam v lednu ještě stromeček stál. Krásná národní historická památka.

Hotel plaza

Hotel byl zrovna v rekonstrukci, ale to vůbec nevadilo, i tak vypadal nádherně. Co mě ale mrzelo bylo to, že kvůli Coroně jsme se nemohli jít podívat do té známé recepce, kterou jste mohli vidět ve filmu Sám doma ztracen v New Yorku. Byl to hrozný problém pro pracovníky hotelu, i když jsme byli ochotní jim ukázat očkování.

Central park

Jelikož je hotel Plaza hned u Central parku, tak jsme se rozhodli se jít rovnou kouknout tam. Viděli jsme i Kevinův slavný most. Vůbec by vám nepřišlo, že stojíte uprostřed velkoměsta. Ta příroda tam, vás doslova pohltila.

Brooklyn bridge

Odpoledne jsme šli na Brooklyn bridge. Bylo krásné počasí, ikdyž mrzlo, bylo teplo. Na mostě hodně foukalo, ale to nevadilo. Vzpoměli jsme si dokonce i na majora Majsnera z filmu „Byl jednou jeden polda“:D.  No večer na apartmánu jsme si to musili pustit..

Socha svobody

Na sochu jsme vyráželi ve středu ráno. Pršelo, hrozně foukalo a byla zima, ale stejně to za to stálo! Jeli jsme lodí z přístavu, kam jsme museli jet metrem. Cesta lodí trvala asi jen 20 minut. Na ostrově svobody je také muzeum, ke se dozvíte více o historii. Věděli jste třeba, že socha měla původně bronzovou barvu, ale postupem času zkorodovala, proto je dnes zelená?

Památník světového obchodního centra

Ve čtvrtek nás čekaly dvojčata. Byl to opravdu zvláštní pocit, když jsme tam stáli a pomysleli jsme na všechny ty lidi, kteří tam v osudný den 11. září v roce 2001 přišli o život..Mrazilo nás, ale mnohem víc, když jsme vešli do muzea. Udělali to zajímavě, celé muzeum se nachází pod oběma památníky, tedy pod bývalými budovami obchodního centra. Dokonce tam uvidíte betonové základy staveb.(obrázek níže). Bylo tam opravdu mnoho věcí z oných budov. Nejvíce mě dojala místnost s fotografiemi lidí, byla opravdu velká a dokonce jsme tam našli i české jméno. Nesmělo se tam fotit, takže vám to nemám jak ukázat. Dokonce po pádu našli i trosky z patra, do kterého narazilo letadlo. Foto níže.

Times square

V pátek jsme už odlítali, tak jsme se rozhodli jít večer ve čtvrtek na Times Square! Vypadalo to teda o mnoho menší, než se v různých filmech a na fotkách zdá. Všude samí pouliční zpěváci a tanečníci, co se snaží ukázat svoje umění.

Bye bye:(

cs_CZCzech