Jak to vše začalo?

Cesta přes atlantic

V prosinci v roce 2019 jsem se rozhodla, že zkusím život v zahranicí-konkrétně na Floridě. Kopila jsem letenku a v únoru vyrazila. Byla to dlouhá cesta, letěla jsem z Prahy, mezipřistání bylo v Londýně na letišti Heathrow, a odtud už přímý let do Miami! Byl to neuvěřitelný pocit, pořád jsem se sama sebe během letu ptala: „Je to vůbec možný? Opravdu letím do Ameriky? Do země snů?“ Ano opravdu to byla pravda. Úplně jsem zapomněla na svůj strach při vzlétání a uživala si nabídku nových filmů v televizce. Uběhlo 10 hodin a konečně jsme byli tu! V Miami.. bože paráda! No radovala jsem, ale to jsem nevěděla, co mě čeká na letišti. Imigrační kontrola. Známí mi říkali, že se tu čeká hodiny na kontrolu pasů, esty a pod., ale já nečekala ani 10 minut, a už jsem šla k přepážce, kde stála milá mladá paní a vyptávala se, kdo jsem, co sem jedu dělat atd. Ukázala jsem ji cestovní pas a ona mi dala nějaký oranžový lísteček a poslala mě k další kontrole.. hlavou mi proletělo několik myšlenek: „Co to sakra je? Ona mi nic neřekla a co teď budu dělat??“ Vyzvedla jsem si kufr a vešla jsem do místnosti, kde sedělo několik lidí, většinou to byli lidi z Arabských zemí, kteří vypadali, že tu sedí už hodiny a čekají na „výslech“. Ani jsem si nestačila sednout, a už mě volal pán na kontrolu. Rozhovor trval asi jen pět minut, ptal se na rodinu, co dělají, kde pracují, a tak podobně. Na vše jsem mu pravdivě odpověděla a šla jsem ke dveřím, na kterých svítilo světýlko „Exit“, spadl mi kámen ze srdce. „Tak a jsem tady!“ zavolala jsem kamarádovi, a on už čekal před letištěm.

Miami Beach

Doletěla jsem v 15:30 místního času a byla jsem totálně unavená, ubytovali jsme se v Shelley hotel na Miami Beach. Tenhle hotel můžu jen doporuči, jestli se sem v budoucnu chystáte, stojí okolo 100 dollarů za noc, což je okolo 2200 českých korun a bylo tam čisto. Zašli jsme si na jídlo a chvíli jsme se procházeli po ulicích Miami, ale já byla tak unavená, že jsme šli asi okolo osmé hodiny večer spát:D
Ráno jsme se probudili celkem brzo a šli na snídani.. řeknu vám, tak natěšená jsem nikdy nebyla. Šli jsme se projít po Miami Beach a byla to nádhera. Tohle je asi jediné místo, které na Miami stojí za to vidět. Jinak je tu spousta mrakodrapů a moc památek tady taky neuvidíte.

Autem na Key West

Jedna z nejkrásnějších dálnic, ne-li nejkrásnější na světě je „Florida Keys Overseas Hwy“ cesta vede od Key Larga (první ostrov od pevniny) až po Key West. Trvá asi 4 hodiny autem nebo autobusem..Dříve sem jezdil vlak, ale v roce 1935 jej zbořil Labor day hurricane, česky: „Hurikán svátku práce,,“ který udeřil 10. září. Když jsem cestu absolvovala poprvé zarazilo mi to dech. Byla neuvěřitelná jenom ta představa, že jedete autem nad oceánem takovou dálku. Samozřejmě je možné se sem dostat i letecky nebo lodí, ale tou to trvá o „trochu“ déle.

cs_CZCzech