Key West

něco málo o něm..

Key West je nejjižnější bod celého USA, nachází se na jihu Floridy, na samém konci souostroví Florida Keys. Ostrov je maličký, žije zde pouze 25 tisíc obyvatel ..taková americká mini Havana. Lidé si sem přijíždějí odpočinout ze všech koutů Ameriky. Převážně tedy přes zimu, protože v létě tady chcípnete vedrem. Těm, co sem jezdí na celou zimu, se tu říká „snowbirds,“ česky – staříci ze severu..většinou jsou to prostě bohatí důchodci, kteří si tady koupili dům a přes léto zase jezdí zpátky domů.

*zajímavost*- ostrov je vzdálený od Kuby pouze 90 mílí tj. 170km a od Miami, 160 mílí tj. 258 km.

trochu historie

Key West má trochu temnou historii. Stačí jenom to, jak vznikl jeho název. Ostrov, a také celou Floridu objevil španělský mořeplavec Juan Ponze de León a nazval jej „Cayo Hueso“ nebo-li ostrov kostí, někteří španělsky mluvící obyvatelé mu tak říkají dodnes. Bylo to totiž indiánské pohřebiště, a po celém ostrově se tak nacházely kosti.

Nejkrásnější pláž

Nejhezčí pláž Key Westu? No přece Fort Zachary! Je sice placená, ale moře je zde azurové, jako v Karibiku.. Dokonce tu můžete grilovat, stačí si vzít jen uhlí a něco dobrého na gril.

cs_CZCzech