Colorado

Cesta z Key Westu

Letenky jsme koupili v aplikaci Hopper, od společnosti Frontier – tuto stránku můžu jen doporučit, hledali jsme levné letenky i na expedia.com, ale na Hopperu byly levnější. Vzlétali jsme v Miami, kam jsme se dostali autobusem z Key Westu. Jezdí tu flix bus. Vzlétali jsme v 10 večer floridského času a do Denveru jsme se dostali v 1 ráno – let trval okolo 5 hodin, ale díky posunu času jsme tam byli jakoby o dvě hodiny dříve. Cestou nás trochu vylekala bouře, všude létaly blesky, ale nic vážného se nestalo, oblétli jsme to, takže letadlo mělo jen menší turbulence. 

Buginy na švýcarské stezce

Colorado je nádherné, tak co kdyby jsme se projeli na buginách, no jasně! Vypůjčili jsme si je v Estes parku v půjčovně „Estes park ATV rentals“ Dali nám tam helmy a mapy různých stezek, řekli nám něco o bezpečnosti a zavedli nás k pick upu, který měl na podvale už nachystanou buginu, nastavili nám GPS na stezku, kterou jsme si vybrali a jeli jsme:) Cesta na stezku trvala asi hodinu, ale to vůbec nevadilo, kochali jsme se panoramou okolních hor, a tak nám to rychle uběhlo. Vypůjčené jsme je měli na 5 hodin. Ale to bohatě stačilo, bylo to docela vyčerpávající. Doufala jsem ale, že v lesích uvidíme nějaké losy, nebo jiná zvířátka, ale neviděli jsme nic..asi to bude trochu tím, že ty buginy jsou opravdu hlasité. Můžu říct, že to byl neuvěřitelný zážitek, a ten výhled byl k nezaplacení.

Dream lake

Na tohle jsem se těšila opravdu dlouho, nádhera! Jak můžete na fotce vidět, byl tu sníh..ano taky jsme se divili, ale byli jsme v opravdu velké nadmořské výšce (3045mnm). V Denveru bylo okolo 25 stupňů celsia, ale nahoře v Jezera snů, už pouze kolem 5 stupňů. Jezero se nachází asi 2 hodiny od Denveru v Nárdoním parku Rocky mountain. Vstup se platí u brány, je to 25 dollarů za auto. Poté jedete na parkoviště, a odtud už pěšky. Je tam mnoho stezek, ale my jsme si vybrali jen 2. K Jezeru od parkoviště to dělá 1,5 km pěšky. Varuji vás, jestli se sem chystáte v dobu, kdy je všude na horách a stezkách sníh, doporučuji si vzít zimní a výšlapovou obuv nebo dopadnete jako někteří, kteří se rozhodli jív teniskách nebo dokonce i v kozačkách na tenkém podpatku:D no divili jsme se..Někteří si dokonce nadřeli i držku. No, a když už mluvíme o držkopádech, tak po vyfocení těchto fotek, jsem do té vody zahučela:D Naštěstí jenom jednou nohou. Celou jsem ji měla promočenou až na kost, takže jsme šlapali zpátky k autu a čekali asi hodinu, než mi topení vysuší botu, no nádhera. Naštěstí jsem měla náhradní ponožky. Bota teda uschla a šli jsme dál..

Alberta falls

Po tom, co jsme mi vysušili botu, sjeli jsme na nižší parkoviště a šlapali jsme na další stezku k Albertiným vodopádům. Bylo to trochu víc do kopce, ale to nám absolutně nevadilo. Byli jsme ohromeni tou nádhernou přírodou kolem nás. Trasa byla dlouhá jen 1 kilometr, taže jsme tam byli hned. Nadmořská výška byla už jen 2816mnm, takže sněhu ubylo.

Aspen

Nádherná cesta do Aspenu. Jeli jsme asi 4 hodiny autem, ale opravdu to stálo za to!

Krásné ulice aspenu

výhled na hory z města

Maroon bells - aspen

Na místě jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat na dechberoucí místo – Maroon lake. Mysleli jsme si, že se tam bude dát jet autem, ale když jsme uviděli závoru a podívali jsme se na mapy, zjistili jsme, že je to odtama ještě 10km pěšky, no a byla docela velká zima, tak jsme to otočili. Po cestě jsme přemýšleli, jak se tam dostat a napadly nás kola! Vyrazili jsme tedy k nejbližší půjčovně kol a půjčili si je. A cesta začala!

Maroon lake bylo nádherné!! Naprosto dechberoucí. Ta dlouhá cesta za to stála.. ale bohužel nás hned po tomhle dobrodružství čekal návrat domů. Ani sme nemrkli a ty 4 dny dovolené, utekly jako voda. Cesta zpět byla náročná. V Miami jsme čekali asi 4 hodiny na autobus. Dohromady jsme cestovali asi 12 hodin a šli spát ve 4 odpoledne, no .. vzbudili jsme se až ráno:D

cs_CZCzech